Cichy i czysty Rzeszów: kontrole emisji zakończone zatrzymaniem dowodów
W Rzeszowie podczas akcji Cichy i czysty Rzeszów skontrolowano 11 pojazdów; 3 kierowców utraciło dowody rejestracyjne z powodu usterek wydechowych.
Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej przeprowadzili działania Cichy i czysty Rzeszów, mające na celu wykrywanie i eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, ze szczególnym naciskiem na pojazdy emitujące nadmierne spaliny i hałas.
W trakcie działań skontrolowano 11 pojazdów: 10 aut i 1 motocykl. Trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.
Podczas badań stwierdzono różne przekroczenia norm. W Toyocie emisja przekroczyła dopuszczalne wartości ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05). W dostawczym Volkswagenie przekroczenie było prawie trzykrotne (2,5 do 7,05). Największe przekroczenie odnotowano w osobowym VW, gdzie emisja wzrosła z 0,6 do 2,71, czyli blisko 4,5 raza.
Wszyscy trzej kierowcy utracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Pojazdy, które nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy, będą musiały usunąć usterki i ponownie przejść badanie techniczne potwierdzające spełnienie norm emisji.
Opis filmu: Policjanci kontrolują pojazd pod kątem emisji spalin. Z rury wydechowej wydobywa się czarny dym.
Film z przebiegu działań jest dostępny do pobrania w formacie mp4 o rozmiarze 3,95 MB.
Źródło: policja.gov.pl