Dwa wypadki drogowe z udziałem niechronionych użytkowników ruchu
Rowerzystka i nastolatka na hulajnodze ranne obrażenia w dwóch wypadkach. Sprawdź szczegóły.
Dzisiejszego ranka doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których uczestniczyli niechronieni uczestnicy ruchu.
Pierwsze wypadki miało miejsce o 8:00 w Rzeszowie. Kierująca Toyotą 35-letnia mieszkanka powiatu leskiego, skręcając w lewo z ulicy Zofii Chrzanowskiej w Langiewicę, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 42-letniej rowerzystce. Do zderzenia doszło, kiedy kierowca nie zauważył jadącego na rowerze człowieka. Rowerzystka doznała obrażeń i została przewieziona na karetce pogotowia do szpitala.
Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 10:00 na drodze wojewódzkiej 878 w Kamieniu. O 15-latka, który poruszał się na hulajnodze elektrycznej w kierunku Niska, najechał na tył roweru, którym kierował 78-letni mieszkaniec gminy. Zarówno nastolatkowi, jak i starszemu mężczyźnie, doszło do obrażeń, które wymagały transportu do szpitala.
Źródło: policja.gov.pl