Dzielnicowi przypominają zasady bezpiecznych wakacji
Dzielnicowi ostrzegają przed niebezpieczeństwami podczas wakacji: kask, nadzór dorosłych i ostrożność wokół maszyn i w sieci.
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami - uczniowie rozpoczynają letnie przerwy, a dzielnicowi Komendy Miejskiej prowadzą spotkania profilaktyczne, aby promować bezpieczne spędzanie wolnego czasu, niezależnie od tego, czy ktoś wyjeżdża, czy zostaje w domu.
W ostatnich dniach asp. sztab. Paweł Chmiel, dzielnicowy Komisariatu Policji w Boguchwale, odwiedził Szkołę Podstawową w Lubeni i spotkał się z młodszymi uczniami, klas 1–3.
Podczas zajęć połączonych z zabawą i możliwością obejrzenia policyjnego sprzętu funkcjonariusz przypominał o bezpiecznym wypoczynku. Zwracał uwagę na to, by nie wchodzić do wody bez nadzoru dorosłych oraz na ostrożność podczas prac polowych i w przydomowych gospodarstwach - dzieci nie powinny podchodzić do maszyn ani ich uruchamiać. Tłumaczył także, jak zachować się, gdy dziecko zostaje samo w domu, podkreślał ograniczanie czasu spędzanego w sieci i zachęcał do aktywności na świeżym powietrzu w obecności rówieśników. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę, którą mogłoby przypiąć do roweru podczas wycieczek.
Śródmiejski dzielnicowy sierż. sztab. Kamil Pędziwiatr odpowiedział na zaproszenie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rzeszowie. Rozmowy obejmowały wiele tematów dotyczących bezpiecznego spędzania wakacji w mieście. Funkcjonariusz przypomniał, że dzieci do 16 lat muszą podczas jazdy na rowerze mieć kask ochronny, a do 13 roku życia na hulajnodze elektrycznej mogą poruszać się jedynie w strefie zamieszkania (np. na osiedlowych alejkach) i zawsze pod nadzorem osoby dorosłej. Przypomniał także, jak postępować w przypadku zagubienia dziecka.
Źródło: policja.gov.pl