Dzielnicowy rozmawiał z uczniami Bratkowic o bezpiecznych wakacjach
Dzielnicowy z Rzeszowa omówił zasady bezpiecznego spędzania wakacji: kaski, wodę, Internet i ostrożność na drogach.
W ramach działań Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie dzielnicowy z Rzeszowa nr 2 spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach. Rozmawiał z nimi o tym, czym według nich są bezpieczne wakacje oraz czy dzieci mają wpływ na własne bezpieczeństwo, przekazując wskazówki, jak miło i spokojnie wykorzystać nadchodzące dwa miesiące.
W przededniu wakacji rzeszowska Komenda Miejska aktywnie promuje ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie, dedykowaną bezpieczeństwu podczas sezonu letniego.
W ostatnich dniach asp. Sebastian Młynarczyk, dzielnicowy Komisariatu Policji II w Rzeszowie, prowadził zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach na temat bezpiecznego spędzania wakacji.
Omówiono mnóstwo tematów, a uczniowie zadawali pytania. Dzielnicowy ostrzegł przed wchodzeniem do zbiorników wodnych i kąpielą w miejscach niewyznaczonych, a także przypomniał, że podczas pływania łodziami i innymi urządzeniami wodnymi należy zawsze zakładać kamizelkę ratunkową.
Przedstawiono także nowe zmiany w przepisach ruchu drogowego dotyczące obowiązku noszenia kasków ochronnych dla rowerzystów do 16 roku życia. Dzieciom poniżej 13 lat przypomniano, że nie mogą legalnie kierować hulajnogą elektryczną na drogach publicznych, poza strefą zamieszkania i tylko pod opieką dorosłej osoby.
Oczywiście nie zabrakło także tematów związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Funkcjonariusz podkreślił, że nie należy nawiązywać znajomości z nieznajomymi online ani przekazywać prywatnych informacji o sobie i bliskich. Wspomniał także, że publikowanie obraźliwych komentarzy lub przerabianie cudzych zdjęć może skutkować odpowiedzialnością prawną nieletnich.
Na zakończenie spotkania dzielnicowy życzył wszystkim uczniom i nauczycielom bezpiecznych wakacji, pełnych uśmiechu i beztroski.
Źródło: policja.gov.pl