Eksplozja w garażu w Stobiernej - policjanci zabezpieczają niewybuchy
W Stobiernej doszło do wybuchu w wolnostojącym garażu; ranny 52-letni mężczyzna trafiony Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Zabezpieczono niewybuchy z I i II wojny światowej.
W piątek w Stobiernej doszło do wybuchu w wolnostojącym garażu na jednej z posesji.
W wyniku zdarzenia poważnie ranny został 52-letni mieszkaniec posesji; mężczyzna, będący w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu, został przetransportowany do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Wstępne ustalenia policji wskazują, że przyczyną eksplozji były niewybuchy zgromadzone w garażu.
Na miejscu pracowali policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej. Potwierdzili te doniesienia; w pomieszczeniu ujawniono m.in. spalone łuski.
Do działań skierowano funkcjonariuszy z sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, którzy sprawdzili teren i zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnych pocisków artyleryjskich z zapadnikami z okresu I i II wojny światowej.
Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Niewybuchy przewieziono do miejsca neutralizacji przez kontrterrorystów.
Przypominamy, że niewybuchy i niewypały, nawet po latach, stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia. W przypadku ich ujawnienia nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy oddalić się w bezpieczne miejsce i natychmiast powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Opis filmu: Na nagraniu zarejestrowano neutralizację niewybuchów. Aby obejrzeć materiał, włącz obsługę JavaScript. Plik Film SPKP Rzeszów (format mp4, rozmiar 1,4 MB).
Opis nagrania: Nagranie informacji pt. Policjanci pracowali na miejscu wybuchu w garażu w Stobiernej. Aby odtworzyć nagranie, także włącz obsługę JavaScript. Plik Audio: Mówi podkomisarz Magdalena Żuk (format mp3, rozmiar 3,91 MB).
Źródło: policja.gov.pl