Kibic wtargnął na teren boiska podczas meczu Stali Rzeszów z Wisłą Kraków – zatrzymany, grozi mu kara
Kibic z Rzeszowa wtargnął na murawę podczas meczu Stali Rzeszów z Wisłą Kraków; zatrzymany, grozi mu kara do 3 lat oraz możliwy zakaz stadionowy.
Mieszkaniec Rzeszowa, 50 lat, usłyszał zarzut wtargnięcia na teren stadionu podczas niedzielnego meczu Stali Rzeszów z Wisłą Kraków. Przeskoczył przez ogrodzenie Stadionu Miejskiego w trakcie imprezy masowej. Został zatrzymany; grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
W wydarzeniu uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej we współpracy z Oddziałem Prewencji Policji z Rzeszowa i Krakowa oraz z okolicznych jednostek, czuwający nad bezpieczeństwem kibiców na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Tego wieczoru Stal Rzeszów podejmowała Wisłę Kraków.
Pod koniec meczu mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali kibica, który przeskoczył przez ogrodzenie i wszedł na teren imprezy masowej.
50-letni mieszkaniec Rzeszowa w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie i przy sobie alkohol.
W związku z popełnionym przestępstwem wtargnięcia na teren imprezy masowej, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.
W poniedziałek usłyszał zarzut dotyczący zakłócenia imprezy masowej z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
To nie koniec problemów 50-latka. W najbliższym czasie usłyszy zarzut popełnienia wykroczenia. Zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych wniesienie lub posiadanie alkoholu na terenie imprezy masowej (poza zakupionym na miejscu) grozi karą ograniczenia wolności albo wysoką grzywną, nie niższą niż 2000 zł. Sprawca może otrzymać zakaz stadionowy.
Opis nagrania: Informacja wideo pt. Zarzuty dla kibica, który wtargnął na teren boiska.
Plik mp3 z komentarzem podkomisarz Magdaleny Żuk (format mp3 – rozmiar 1,61 MB).
Źródło: policja.gov.pl