Kierowca Hyundaia zatrzymany po przekroczeniu prędkości i prowadzeniu w stanie nietrzeźwości
21-latek z Niska zatrzymany po przekroczeniu prędkości i prowadzeniu po alkoholu - grozi mu do 3 lat więzienia
Policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej zatrzymali do kontroli kierującego Hyundaiem z powodu znacznego przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyny zarzut wobec kierowcy - był nietrzeźwy.
W sobotę po godzinie 1:30 mundurowi z ruchu drogowego kontrolowali prędkość na ulicy Krakowskiej. Zainteresował ich Hyundai jadący znacznie szybciej niż dopuszczalne. W strefie ograniczenia dozwolonej 50 km/h pojazd pędził 112 km/h. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania i przystąpili do kontroli drogowej.
Podczas badania stanu trzeźwości 21-letniego mieszkańca Niska potwierdzono, że był nietrzeźwy, miał 1,14 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia oraz wysoką grzywnę. 21-latek nie uniknie również konsekwencji za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.
Źródło: policja.gov.pl