Ostrzeżenia 22.06.2026

Trzeźwy Poranek w Rzeszowie: dwóch kierowców pod wpływem alkoholu

Podczas porannej kontroli w Rzeszowie dwóch kierowców było po alkoholu: 0,64 promila w Fordzie i stan po użyciu alkoholu w Peugeotie.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Generała Jarosława Dąbrowskiego 30, 35-036 Rzeszów

Dziś w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy przeprowadzili akcję Trzeźwy Poranek. Funkcjonariusze skontrolowali 2402 kierujących.

Wśród przebadanych dwie osoby prowadziły pojazdy po alkoholu: 49-letni mężczyzna w Fordzie oraz kierująca Peugeotem, u których stwierdzono 0,64 promila alkoholu w organizmie oraz stan po użyciu alkoholu.

To 49-letni kierowca Forda, który w Nosówce prowadził pojazd z 0,64 promila alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

Źródło: policja.gov.pl

PC

Piotr Chmielewski

Relacjonuje kronikę policyjną i bezpieczeństwo, stawiając na szybkie, sprawdzone informacje i kontekst.

Więcej artykułów →

Udostępnij: