Trzeźwy Poranek w Rzeszowie: dwóch kierowców pod wpływem alkoholu
Podczas porannej kontroli w Rzeszowie dwóch kierowców było po alkoholu: 0,64 promila w Fordzie i stan po użyciu alkoholu w Peugeotie.
Dziś w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy przeprowadzili akcję Trzeźwy Poranek. Funkcjonariusze skontrolowali 2402 kierujących.
Wśród przebadanych dwie osoby prowadziły pojazdy po alkoholu: 49-letni mężczyzna w Fordzie oraz kierująca Peugeotem, u których stwierdzono 0,64 promila alkoholu w organizmie oraz stan po użyciu alkoholu.
To 49-letni kierowca Forda, który w Nosówce prowadził pojazd z 0,64 promila alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.
Źródło: policja.gov.pl