Weekendowy bilans wypadków drogowych – 7 wypadków i 30 kolizji
Weekendowy bilans: 7 wypadków (7 rannych) i 30 kolizji; piątek, sobota i niedziela z licznymi zdarzeniami.
W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej pracowali na miejscu 7 wypadków, w których rannych zostało 7 osób. Do czterech wypadków doszło jeszcze w piątek. Ich główną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zdarzenia drogowe, do których doszło w sobotę i niedzielę, były z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - osób niekierujących jednośladami. W ciągu trzech dni odnotowaliśmy także 30 kolizji drogowych.
W piątek pracowaliśmy na miejscu czterech wypadków.
Przed godz. 9 na al. Powstańców Warszawy doszło do zdarzenia z udziałem nastolatka na rowerze, który najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem. W wyniku zderzenia chłopiec z obrażeniami niegroźnymi został przewieziony do szpitala.
Przed godziną 13 na ul. Podkarpackiej doszło do zdarzenia, w którym 87-letni kierujący VW najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej Mercedesem. W wyniku zdarzenia mężczyzna trafił do szpitala.
Godzinę później doszło do kolizji na ul. Podkarpackiej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 21-letnia kierująca Skodą najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy i zderzyła się z kierującym motocyklem Kawasaki. W wyniku tego 21-letni motocyklista wymagał hospitalizacji.
Niedługo później, po godz. 15, doszło do kolejnego tego dnia zdarzenia drogowego. Na ul. Morgowej 50-letni kierujący pojazdem ciężarowym Man najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył Mercedesa. W wyniku zderzenia kierujący Mercedesem karetką został przetransportowany do szpitala.
W sobotę pracowaliśmy na miejscu jednego wypadku.
Po godz. 8 w Lubeni 81-letni kierujący Renaultem wykonując manewr włączania się do ruchu ze posesji najprawdopodobniej nie ustalił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym motorowerem Honda. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał 84-letni kierujący jednośladem.
W niedzielę doszło do dwóch wypadków.
Po godz. 15:30 w Krasnem 17-letni kierujący hulajnogą elektryczną Kamikadze, poruszający się drogą dla pieszych w kierunku Rzeszowa, zderzył się czołowo z kierującą rowerem, która jechała w przeciwnym kierunku. W wyniku zderzenia 44-letnia rowerzystka została przewieziona do szpitala z obrażeniami.
Przed godz. 20 na ul. Podpromie, poza drogą publiczną na skateparku, chłopiec jadący hulajnogą zderzył się z rowerzystą, który po zdarzeniu odjechał z miejsca. Kierujący hulajnogą doznał obrażeń ciała i karetką pogotowia wraz z rodzicem został przewieziony do szpitala.
Źródło: policja.gov.pl