Wypadki 18.05.2026

Wypadek na al. Rejtana: VW Golf nie zastosował się do sygnalizacji

VW Golf nie zastosował się do czerwonego światła; dwie osoby ranne. Policja apeluje o ostrożność w ruchu drogowym.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Generała Jarosława Dąbrowskiego 30, 35-036 Rzeszów

Przyczyną zdarzenia drogowego na al. Rejtana był brak przestrzegania sygnalizacji świetlnej przez kierującą VW Golf, co doprowadziło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku kolizji ranne zostały dwie osoby. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj po godzinie 8:30 dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na al. Rejtana.

Na miejsce pojechała ekipa wypadkowa ruchu drogowego miejskiej komendy, która wstępnie ustaliła okoliczności zdarzenia.

25-letnia kierująca VW Golf, jadąc al. Rejtana w kierunku Sikorskiego, na skrzyżowaniu z al. Powstańców Warszawy najprawdopodobniej nie zastosowała się do sygnalizacji, która dla jej kierunku ruchu nadawała czerwone światło, i zderzyła się z prawidłowo jadącym Mercedesem.

W wyniku zdarzenia oboje kierujący trafili do szpitala. Policjanci sprawdzili ich stan trzeźwości; oboje byli trzeźwi.

Źródło: policja.gov.pl

PC

Piotr Chmielewski

Relacjonuje kronikę policyjną i bezpieczeństwo, stawiając na szybkie, sprawdzone informacje i kontekst.

Więcej artykułów →

Udostępnij: